ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12861619
*
nr 1286 1619
Spegel
förgylld, Rokokostil. 81x36
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 20:09:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 09:12:30
1
500 kr
4/11 16:55:41
2
700 kr
4/11 19:44:55
3
1.000 kr
4/11 19:54:40
4
1.200 kr
4/11 19:56:11
3
1.400 kr
4/11 19:56:45
4
1.600 kr
4/11 19:56:53
3
1.700 kr
4/11 19:57:29
4
1.900 kr
4/11 19:58:42
3
2.200 kr
4/11 19:59:30
4
2.400 kr
4/11 20:01:18
3
Vinnande bud
4/11 20:04:50
4
2.800 kr
4/11 20:04:50
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1286 1619
Spegel
förgylld, Rokokostil. 81x36
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 09:12:30 | 1 | 500 kr |
4/11 16:55:41 | 2 | 700 kr |
4/11 19:44:55 | 3 | 1.000 kr |
4/11 19:54:40 | 4 | 1.200 kr |
4/11 19:56:11 | 3 | 1.400 kr |
4/11 19:56:45 | 4 | 1.600 kr |
4/11 19:56:53 | 3 | 1.700 kr |
4/11 19:57:29 | 4 | 1.900 kr |
4/11 19:58:42 | 3 | 2.200 kr |
4/11 19:59:30 | 4 | 2.400 kr |
4/11 20:01:18 | 3 | Vinnande bud |
4/11 20:04:50 | 4 | 2.800 kr |
4/11 20:04:50 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27